Aktivní jizva dlouho po porodu

Kateřina

Dcera byla z důvodu KP rozena císařem po odmítnutí přirozeného porodu (I když byl domluvený). Tudíž toto období provázela i velká psychická újma.

Operovali me mezi 1-2 hodinou ranní a abych mohla být s dcerou, vstala jsem na nohy už cca v 11 (10 hodin po operaci). Bolesti jsem měla velké hlavně při zavinování operované dělohy. Bez svorek se povrchově jizva krásně a brzy zacelila (foto ze dne po operaci)...

Po pár dnech mě začala jizva šíleně bolet při močení, netuším do teď proč, ale vyprázdnění močového měchýře bolelo nejvíc ze všeho a to přímo v jizvě. Trvalo to do konce šestinedělí.

Diastázu rozestouplou jsem naštěstí neměla, bříško se brzy vrátilo do původního stavu, jen se mi zřejmě kvůli poměrně brzké zátěži (dcera je kontaktní a hodně plakala) jizva nehojila úplně nejlépe.

Masírovala jsem ze začátku několikrát denně, ale postupem času jsem Na to bohužel kašlala. Asi půl roku po porodu jsem šla párkrát na fyzio, řekla mi, že jizva je příliš aktivní, že mám omezit nošení a masírovat. Jizvu jsme zalepili, což hodně pomohlo. Také jsem dostala tipy na masáže.

V té době jsem zjistila, že když vyskočím, trápí mě únik moči, tedy jsem cvičila I pánevní dno, a pomohlo to po pár měsících.

Po roce byla jizva stále fialová, sem tam pobolívala při vyšší zátěži a následně při návratu menstruace. Teď jsem rok a půl od porodu (druhé foto), jizvu mám v některých místech trošku zatvrdlou, místy stále mírně fialovou, při menstruaci bolestivou, ale dle gynekologa v pořádku.

Chystám se opět na návštěvu fyzio, tentokrát ale zkušenější, jelikož bych ráda měla další dítě a obávám se, že s jizvou by se mělo ještě trošku popracovat.

Jaký je váš příběh?

Sdílení pomáhá, napište mi jej na e-mail coreyoga@seznam.cz a přiložte 3 fotografie

porod císařským řezem
Tři životy, které jsem díky ní mohla dát, tři srdíčka, která nám doma...
diastáza v šestinedělí
Na tenhle kráter vám nepomůže ani svěcená voda, mladá paní...
diastáza po porodu
Přežívala jsem díky práškům a jednou jsme museli i na pohotovost...
břicho po porodu
Operace ukázala, že je děloha přirostlá k močovému měchýři...
diastáza a kýla
většinou více v létě, když mám jít do plavek...
diastáza a bolest jizvy
Bolesti byly neúnosné, stres snad stejně velký...
jizva po císařském řezu
Po roce byla jizva stále fialová a pobolívala při menstruaci...